All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Укинато полициското обезбедување на Мијалков

Мијалков

На поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање – УБК, Сашо Мијалков му е укинато полициското обезбедување.

Полициски извори за МИА потврдија дека одлуката била донесена пред празникот, поради проценка дека повеќе не постојат безбедносни ризици.

По поднесувањето на оставката во мај 2015 година, за обезбедувањето на Мијалков се грижеа шест телохранители, а на располагање имаше и два автомобила.

Извор: МИА

ВРВОТ