Македонија

Со доцнење од 40 минути, почна седницата на Собранието, новиот Закон за ЈО пред пратениците

Закон за ЈО

Со доцнење од 40-тина минути почна 135-та собраниска седница со две точки на дневниот ред, предлог на Закон за ЈО, по скратена постапка и предлог на Законот за изменување и дополнување на Законот за Совет на јавните обвинители, по скратена постапка.

Новата седница беше закажана откако претходно Владата го повлече законското решение кои изутрината го достави до пратениците.

Повеќе на РЕПУБЛИКА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ