Македонија

ПОТРЕБНИ СЕ 80 ГЛАСОВИ: Законот за јавно обвинителство ќе се гласа денеска

Закон за ЈО

Пратениците денеска ќе гласаат за Законот за ЈО и ќе се распушти Собранието.

На 12 април треба да се одржат предвремени парламемнтарни избори.

Неизвесно е дали ќе бидат обезбедени потребните 80 гласови за Законот за јавно обвинителство. Од ДУИ, Алијанса за Албанците и од Беса рекоа дека ќе го поддржат законот. 

Oд власта тврдат дека овој закон е неопходно да се донесе за европска иднина на земјата. 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ