All for Joomla All for Webmasters
Македонија

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СКОПЈЕ? Четири колони борбени коли се упатија кон Собранието на Р.Македонија! (Фото)

борбени коли

Оклопни транспортери, водени топови, борбени коли и возила попладнево се упатија кон Собранието на Р.Македонија каде за вечерва во 20.00 часот е најавен протест на младинските организации, заедно со навивачката група „Комити“.

Четири колони со по десетина возила го блокираа бул.Партизанска, со вкучени сирени, движејќи се кон Собранието на Р.Македонија.

За вечерва се очекува масовен протест против договорот со Грција кој го потпиша Зоран Заев и Никола Димитров.

ИЗВОР: РЕПУБЛИКА

ВРВОТ