Македонија

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СКОПЈЕ? Четири колони борбени коли се упатија кон Собранието на Р.Македонија! (Фото)

борбени коли

Оклопни транспортери, водени топови, борбени коли и возила попладнево се упатија кон Собранието на Р.Македонија каде за вечерва во 20.00 часот е најавен протест на младинските организации, заедно со навивачката група „Комити“.

Четири колони со по десетина возила го блокираа бул.Партизанска, со вкучени сирени, движејќи се кон Собранието на Р.Македонија.

За вечерва се очекува масовен протест против договорот со Грција кој го потпиша Зоран Заев и Никола Димитров.

ИЗВОР: РЕПУБЛИКА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ