Македонија

Полиција и хеликоптери над Скопје, обвинетите од „Диво насеље“ се спроведуваа во Судот (ВИДЕО)

Засилено полициско обезбедување претпладнево пред и во Кривичниот суд каде што денеска треба да биде соопштена пресудата за настаните во кумановската „Диво насеље“ во мај 2015 година во кои загинаа осуммина припадници на македонските безбедносни сили.

Сообраќајот пред судот се пренасочува, а повремено надлетуваат и полициски хеликоптери. Обвинетите во случајот од повеќе затвори низ Македонија се спроведуваа во Судот.

To Top