Македонија

Плоштадот Методија Андонов Ченто блесна во боите на знамето (ФОТО)

И оваа година како дел од програмата за празнување на 11 Октомври, среношколците од Прилеп го формираа државното знаме на плоштадот Методија Андонов Ченто во центарот на градот. Глетката секако беше поубава од птичја перспекива, затоа ви пренесуваме преку фотографии како сето тоа изгледаше.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ