Македонија

Министерот Чулев беше кај повредениот полицаец – ЕВЕ ШТО ВЕЛИ

Денеска околу 10.15 часот пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од четири лица.

Едно од нив на полицискиот службеник Е.М.(46) му го одзело службениот пиштол и пукало кон него. Е.М. бил префрлен во здравствена установа во Скопје за укажување на лекарска помош. Тројца од напаѓачите се приве-дени во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Вечерва се огласи и министерот Чучев:

“Полицискиот службеник кој денес беше повреден во Велес е контактибилен и во добра здравствена состојба. Попладнево го посетив и при посетата од страна на медицинскиот персонал од Хируршките клиники во Скопје добив информација за неговата здравствена состојба.”

Полицискиот службеник кој денес беше повреден во Велес е контактибилен и во добра здравствена состојба. Попладнево го…

Posted by Наќе Чулев on Sunday, February 2, 2020

Повеќе на Вечер

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top