Македонија

Келнерите и гостите се испотепале за фискална сметка кај Македонски Брод

фискална сметка

Вистинска драма за фискална сметка се одвивала во угостителски објект во Битола.

38-годишната С.Ј. на 2 август во 21.15 часот во Секторот за внатрешни работи Битола пријавила дека истиот ден околу 21 часот во угостителски објект во месноста „Пешна“ во Македонски Брод најпрво настанала вербална расправија, а потоа и физичка пресметка околу фискална сметка.

Во расправијата учествувале лицата Ј.И.(25) и П.Н.(23) од една страна и персоналот од угостителскиот објект Д.Ј., И.Д., Д.Н. и Т.Н. од друга страна, по што дошло до тепачка.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top