Македонија

Јанкуловска му врати на Груевски: Лесно е да солиш памет оддалечен 800 километри од Македонија

Откако на својот Фејсбук профил се обрати Никола Груевски околу уставните промени, набрзо стаса реакција и од поранешната министерка за внатрешни работи, токму во времето кога Груевски беше премиер.

Ретко кој можеше да очекува, но Јанкуловска упати остри критики кон Груевски, кој во Унгарија доби политички азил.

-Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при тоа амнестирајќи се од сите проблематични одлуки за кои секогаш одговорен е некој друг и игнорирајќи ја реалноста дека Македонија е таму каде што е денес, меѓу другото и заради бројните испуштени шанси во минатото.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ