Македонија

ДИК: Излезноста до 9 часот е 2,45 проценти

Државната изборна комисија на првата прес-конференција утринава соопшти дека излезноста на референдумот до 9 часот е 2,45 проценти.

Овој процент е добиен според информациите од 71,53 проценти од избирачките места.

Наскоро поопширно

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ