Македонија

Чавков: Казната е драконска, a вилата на Халкидики ја подарувам ако најдете дека постои

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков кој вчера беше осуден на 18 години затворска казна за настаните во Собранието, порача дека казната е драконска.

Перку „Фејсбук“, екс-директорот ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ, да се обединат.

Во статусот тој додава дека ќе ја поклони вилата на Халкидики на истражувачките новинари, доколку ја најдат дека постои.

1. Нарачката на мафијата која владее со Република Македонија е реализирана:- Монструозно обвинение – неосновано-…

Posted by Митко Чавков / Mitko Cavkov on Friday, March 15, 2019

To Top