All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

Со влечење ги извлекуваат еден по еден, шефот на полицијата порача: Државата ќе реагира за ова насилство!

Полицијата почна еден по еден да ги изнесува демонстрантите надвор од зградата на РТС во Белград, каде вечерва упаднаа членовите од протестот „1 од 5 милиони“, предводени од лидерот на Двери Бошко Обрадовиќ. Видео тука.

Вечерва група на демонстранти упадна во националната телевизија, со барање опозицијата и предводниците на протестот да се вклучат со изјава во главниот вечерен Дневник.

Полицијата прво без употреба на сила се обиде да ги изнесе надвор присутните, но тие порачаа дека немаат намера да заминат.

Следете во живо:

ВРВОТ