Балкан / Регион

Во Хрватска орел не лета (ВИДЕО)

Видеоснимка од прославата на историската победа на Хрватска над Русија, со која се пласира во полуфиналето на Светското првенство во Русија. Автомобил со развиорено албанско знаме поминува покрај „ватрен“ навивач на „коцкестите“. Иако крајот на видеото мириса на инцидент, навивачот ги собра сомпатиите на македонските навивачи на Хрватска, кои го споделуваат видеото на социјалните мрежи.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ