Здравје

Да бидеме хумани, да донираме за нашиот Златко „BAMBO“ – Еден од најпознатите Македонски YouTube личности

Bambo

Драги пријатели, Македонци, сограѓани и добронамерници. Еден од најголемите хумани лица кој толку многу акции понесе на свој грб за децата без родители, безброј активности за децата со попречен развој и многу други, вашиот омилен лик на YouTube, единствената запаметена фаца меѓу помладата генерација „БамБо“ или Златко Дојчиноски од Македонски Брод – Денес има потреба од ваша и наша помош, да спасиме млад човек!

Животот е премногу краток некогаш и суров, никој никогаш не си знаеме што доаѓа, мора да бидеме спремни и сплотени!

Потребна е парична помош успешно да се направи оперативен зафат на желудник во приватната клиника на Др. Жан Митрев, кој за жал се потребни уште токму 3000€ се до самиот закажан ден на 20.08.2018.

Се е достижно ако покажеме хуманост, Македонија имала и има хумани луѓе и тоа го покажала многу пати!

Податоци за донации од Македонија:

НЛБ Тутунска Банка
Жиро сметка: 210501718996413
Целна ознака: „ОД СРЦЕ ЗА БАМБО

Донации преку интернет
www.streamlabs.com/bambohd
PayPal: zdojcinoski@yahoo.com

Донации преку мобилен телефон
www.keepme.live/x/u/bambo

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ