Балкан / Регион

АПОКАЛИПТИЧНА СЦЕНА ВО ИТАЛИЈА: Погледнете како изгледа болницата во Бергамо

Пандемија на коронавирус во Италија е на својот врв! Како изгледаат лекарите кои се борат со инфекција 24/7 и се чини дека ја губат битката? Како изгледа болницата во Бергамо, градот најпогодени од инфекцијата и лоциран во областа најпогодена од инфекција – Ломбардија?

Ова се само некои од прашањата што ги поставија новинарите на SkyNews, а извештајот за истиот наскоро се емитуваше на Интернет.

Како изгледа борбата за болните од Ковид-19 за секоја воздишка, без разлика дали има хаос кај медицинскиот персонал или некако тие успеваат да се организираат за да им помогнат на заразените, видете во видеото.

Инаку денес е црн ден за Италија бидејќи 627 луѓе ги загубија животите, најмногу за еден ден.

корона вирус

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top