Технологија

ADATA конечно ги лансира своите XPG Z1 DDR4 мемории

АДАТА конечно ги лансира новите DDR4 мемории. Овие мемории би се користеле на новите генерации на компјутери, но за почеток се зборува дека модулот на DDR4 меморија не е ништо друго туку надграден DDR3.


Сеуште нема информации за цените од страна на ADATA но истите би излегле кога ќе излезе и првата серија во продажба.Колекции ќе бидат достапни во dual (2×4 / 2×8) и quad (4×4 / 4×8) канални варијанти, сите во црвено, со помош на следниве брзини:

  • DDR4-2133 15-15-15 (CAS/CL = 142)
  • DDR4-2133 13-13-13 (CAS/CL = 164)
  • DDR4-2400 16-16-16 (CAS/CL = 150)
  • DDR4-2800 17-17-17 (CAS/CL = 165)

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ