Ракомет

Велешани навиваат со срце за Македонската репрезентација

Македонската репрезентација на европското првенство во Полска има како и секогаш и секаде бучна и силна поддршка. Поддршката стигнува и од Велешани кои се најбројни во Полска, навиваат со срце и со душа Македонија да победи каде и да настапува.

Денеска е голем ден и православен празник за Македонците, Водици. На овај христијански празник Македонската Ракометна репрезентација секогаш забележувала победи на големите натпреварувања, па се очекува и денес во клучниот натпревар со Србија да се забележи голема победа, се разбира со силна поддршка на трибините и гласно навивање.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ