Ракомет

Прилепчанката Сара Стеваноска растура во Бурса

Тимот на Бурса, каде настапуваат трите македонските интернационалки прилепчанката Сара Стеваноска, Ивана Зафирова и Јасмина Андонова, забележа убедлив пораз од тимот на Кастамону со 49:29 во меч од последното 18.коло од регуларниот дел на турскиот шампионат.

Сара Стеваноска постигна дури 12 голови, скоро половина од головите на гостинскиот тим. Таа е во одлична форма, па ова би требало да е препорака да се најде на списокот за следните репрезентативни акции.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ