All for Joomla All for Webmasters
Ракомет

Македонија ќе се бори за пласман во Рио, Германија прв финалист

Македонија ќе биде дел од предквалификацискиот турнир за Олимписките игри во Рио откако Норвешка загуби од Германија со 34:33 во воведното полуфинале на Европското првенство во Полска. Германците се пласираа во големото финале а со тоа ни направија голема услуга во битката за сонот за Рио.

ВРВОТ