Ракомет

Македонија ќе се бори за пласман во Рио, Германија прв финалист

Македонија ќе биде дел од предквалификацискиот турнир за Олимписките игри во Рио откако Норвешка загуби од Германија со 34:33 во воведното полуфинале на Европското првенство во Полска. Германците се пласираа во големото финале а со тоа ни направија голема услуга во битката за сонот за Рио.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ