Кошарка

Што му носи новиот договор на Леброн Џејмс со неговото враќање во Кливленд?

Еден од денешните најдобри кошаркари во НБА лигата, Леброн Џејмс пред десетина дена го раскина договорот со Мајами и стана слободен агент реши да се врати во Кливленд, кадешто и тој самиот ја започнал својата кариера и со која стекнал многу слава.

Малкумина очекуваа дека Џејмс ќе се врати во својот поранешен тим и покрај изјавата што ја даде Џејмс пред медиумите дека својата кариера кадешто ја започнал таму сака и да ја заврши.

Со неговото враќање во Кливленд тој и самиот потпиша договор со кој му е овозможено Леброн да остане слободен агент во сезоната 2014/2015. Исто така договорот изнесува 42,1 милиони долари и тоа во период од 2 години.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ