Фудбал

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Јувентус е во КАРАНТИН- тројца играчи имаат КОРОНА-ВИРУС

Фудбалерите на Јувентус под 23 години се ставени во карантин заради вирусот на корона. Минатата недела, младинскиот тим на Јуве играше против Пијанес, кој оваа недела беше погоден од вирусот на корона.

Пијанес, доаѓа од третото ниво (Серија Ц), во саботата објави дека четврти играч им е заразен со „Ковид-19“. Сите фудбалери од клубот од регионот Тоскана се сместени во карантин во своите домови.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ