Фудбал

Верувале или не, осум фудбалски фанови му ја предвидоа судбината на Бразил

Синоќа гледавне една инзворедна партија во која што Германската фурија го прегази домаќинот Бразил, каде што фудбалот се смета за религија.


Многумина беа скептици и не веруваа дека ова може да му се случи на Бразил, но тоа е фудбалот, еден мора да победува а друг да биди поразен. Сепак малкумина можеа да го предвидат овој резултат.

Името според досега непотврдени извори фан се обложил на интернет дека Семи Кедира ќе постигне погодок и дека Германија ќе го покори Бразил со резултат од 7:1.

Додека многумина кои што беа на стадионот да го проследат мечот не можеа да му поверуваат на своите очи, овој фан со уплата од само 20 долари успеал да ќари неверојатни 46 380 долари. Прашањето е  што доколку истиот би се обложел на 100 долари ?! Одговорот сигурно би го знаел сопствениот на обложувалницата.

Извор: 101greatgoals.com

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ