Фудбал

Вејн Руни има нов дрес – ЗАТВОРСКИОТ (Фото)

Вејн Руни

Легендарниот англиски голгетер е уапсен во Вашингтон. Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни е уапсен во Вашингтон.

Според најавите, Руни направил кривично дело – нарушување на јавниот ред и мир. Тоа се случило на 12 декември минатата година, кога Руни пцуел и правел врева на јавно место.

Според пишувањата, Руни бил пијан и се однесувал непристојно, па затоа сега заврши во „затворски дрес“.

To Top