Фудбал

Вејн Руни има нов дрес – ЗАТВОРСКИОТ (Фото)

Вејн Руни

Легендарниот англиски голгетер е уапсен во Вашингтон. Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни е уапсен во Вашингтон.

Според најавите, Руни направил кривично дело – нарушување на јавниот ред и мир. Тоа се случило на 12 декември минатата година, кога Руни пцуел и правел врева на јавно место.

Според пишувањата, Руни бил пијан и се однесувал непристојно, па затоа сега заврши во „затворски дрес“.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ