Фудбал

ШОК! МАРАДОНА ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА: Легендарниот фудбалер го изнесоа од стадионот!

Аргентина се извлече низ иглени уши и се пласира во осмина финалето на Мундијалот во Русија, сепак легендарниот фудбалер Диего Марадона не го поднесе најдобро ова лудило.

Марадона се пожалил на болки по натпреварот, па обезбедувањето го изнело надвор од стадионот и го пренесле во болница.

Легендарниот фудбалер целиот меч со Нигерија го гледаше од свечената ложа, и тогаш се гледаше дека не му е најдобро.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ НАСКОРО!

ВРВОТ