Фудбал

НЕОЧЕКУВАНО: Зошто Гробари направија голема бакљада после голот на Катаија ?! (ВИДЕО)

Црвена Звезда победи во 149 вечно дерби помеѓу екипите на Црвена Звезда и Партизан. Кога Катаија ја затресе мрежата северната трибина пламна. Играчот на Звезда ја прескокна оградата и се упати кон трибината каде што беа навивачите на Звезда, на која што трибина беа запалени многу бакли.

На овој потек му се придружија и другите играчи, а Делии пееа уште погласно. Меѓутоа во тоа време се случи нешто што никој не можеше да очекува. Гробари баш во тој момент направија вистинска огромна бакљада, а пиротехниката беше распоредена во првите неколку редови на долниот дел на трибината во неколку редови.

To Top