Фудбал

НА ПОВИДОК НАЈГОЛЕМАТА АФЕРА: Роналдо е ГЕЈ

Кристијано Роналдо како што пренесуваат Француските медиуми е во врска со Мароканскиот ултимејт боксер Бард Хари, со кого често одат на авантуристички патувања.

Пред неколку месеци оваа приказна се појави на една француска телевизија во емисијата “Не го допирајте спортот”. Кристијано Роналдо наводно бил толку многу заљубен во Мускулестиот Мароканец, при што после секој фудбалски натпревар, Роналдо со приватен авион од Мадрид заминувал за Мароко.

Како што пренесува Француската телевизија, врската на Роналсо со Ирина Шајк и неколку други сексипилни жени е само фарса за широката маса, и добар маркетиншки трик.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ