Фудбал

Маскерано стои зад феноменалната одбрана на Тер Штеген(ФОТО+ВИДЕО)

Хавиер Маскерано стои зад одбранетиот пенал на Тер Штеген, на реванш дуелот од Лигата на Шампионите против Манчестер Сити. Имено, пред да шутира “пеналџијата” Агуеро, Маскерано на својот голман со прст му покажал каде да “полета“.

На камерите тој се гледа како му посочува на голманот тој да се фрли на десната страна, местото каде што неговиот сонародник Агуеро го упати својот удар.Но и покрај фотографиите, Тер Штеген тврди дека тој не го послушал Маскерано, туку ја послушал својата интуиција.

Ми покажуваа каде да се фрлам пред пеналот. Маскерано со прст ми велеше да одам на мојата десна страна, додека Рафиња велеше да одам лево. Ме збунија, па затоа се решив да одам десно. Тоа е мојата страна и навистина ми е драго што го одбранив ударот од белата точка , вели германскиот голман.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ