Фудбал

„Мајмуни“ и „Чекембари“ во инвазија на Струмица

Пелагониското дерби меѓу Победа и Пелистер за прв пат ќе се игра во Струмица. Прилепчани го одбраа овој град како домаќин, бидејќи нивниот стадион се реновира. И покрај тоа што играат на неутрален терен, двете екипи ќе имаат поддршка од трибините.

Навивачите групи на двете екипи, популарните „Мајмуни“ од Прилеп и „Чкембари“ од Битола отпатуваа за Струмица. Дербито ќе го има посакуваниот шмек и од трибините. Неофицијално, „Мајмуните“ имале проблеми со полицијата во текот на патувањето. До почетокот на мечот останува помалју од еден час.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ