Фудбал

Бомба пронајдена на кровот на Маракана

Информациите од Србија велат дека бомбата е пронајдена при рутинска полициска контрола во пресрет на вечерашниот натпревар. Српските медиуми се прашуваат зошто баш сега бомба, како таа не е пронајдена при некои претходни рутински контроли, ако веќе информациите велат дека таа е стара и стоела таму подолго време.

По пауза од една година, Црвена звезда се враќа на европската сцена, во првото квалификациско коло од Лига Европа го пречекува казакстанскиот тим Каират.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ