All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Анхел Ди Марија има шанси да игра во финалето со Германија

Репрезентативецот на Аргентина, Анхел Ди Марија којшто во чевртфиналниот натпревар со Белгија се повреди, сега има шанси да игра во финалето со Германија на светското првенство кое се одржува во Бразил на 13 Јули.

Овие најави пристигнуваат од менаџерот на Ди Марија, Еугенио Лопес кој веќе изјави дека ќе се потруди Ди Мариа да оздрави до финалето за да може да игра.Вели дека се зависи од него бидејќи потребен и е на Аргентина за да може да ја освои светската титула.

ВРВОТ