Фудбал

Анхел Ди Марија има шанси да игра во финалето со Германија

Репрезентативецот на Аргентина, Анхел Ди Марија којшто во чевртфиналниот натпревар со Белгија се повреди, сега има шанси да игра во финалето со Германија на светското првенство кое се одржува во Бразил на 13 Јули.

Овие најави пристигнуваат од менаџерот на Ди Марија, Еугенио Лопес кој веќе изјави дека ќе се потруди Ди Мариа да оздрави до финалето за да може да игра.Вели дека се зависи од него бидејќи потребен и е на Аргентина за да може да ја освои светската титула.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ