Фудбал

Англиските хулигани дивеат во Севиља (ВИДЕО)

Англиските хулигани

Англиските хулигани пристигнаа во Севиља синоќа и направија хаос на улиците на шпанскиот град.

„Црвената фурија“ вечерва ќе ја нагости репрезентацијата на Англија во склоп на четвртото коло од Лигата на нации.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Англичаните дивееле во центарот на градот и дека во неколку локали дошло до инциденти и направена е голема материјална штета.

Во Шпанија пристигнале околу 3.000 англиски фанови кои вечерва ќе го бодрат „Гордиот Албион“ на стадионот „Санчес Писхуан“.

Погледнете како изгледаше нивното дивеење во Севиља.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ