Музика

Вака звучи новата песна на Ивана Павковиќ

Веќе некое време обоважителите на Ивана Павковиќ, секојдневно поставуваа прашања кога ќе биде снимањето на новата песна. Па за оние кои не можеа да дочекаат, дојде време за нив, бидејќи Ивана доцна во ноќта на нејзиниот YouTube канал ја објави песната под име “Aura”.

Музиката е дело на Дејан Костиќ, а текстот на песната е дело на Вулкашин Вилановиќ, додека спорот за песната е дело на момците од “Tohic Entertainment” продукција.Ивана овој пат се потруди се да изгледа и ѕвучи перфектно, што секако е за огромна пофалба, а ние од Баркод имаме прашање до Вас како Ви се допадна новата песна ?

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ