Музика

ЕКСКЛУЗИВНО: Рефренот на новата песна на Саша Ковачевич (ФОТО)

Како што и предходно најавивне Саша наскоро ќе го објави и спотот за новата песна “Živim da te volim”, секако дека ова претставува еден вид на новогодишен поклон од Саша за неговите фанови.

Па доколку сте нестрпливи и не можете да дочекате за новата песна, во прилог следи рефренот од истата до кој што дојде српски Телеграф.

Živim da te volim,
ne prestaje da boli,
ponovo me tuga
pokida ko brodolom.
Živim da te volim
i opet nebo molim,
da se svaka zvezda zove
tvojim imenom.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ