All for Joomla All for Webmasters
Музика

Потврдено: Чола и Балашевиќ “судии” на X-Factor

Новата сезона на популарното шоу X-Factor започнува во март, а продукцијата секогаш преговара со големи имиња кои би можеле да се најдат како жири. Здравко Чолиќ и Балашевиќ се една од најголемате желби на продукцијата да ги доведе како жири, дознава Блиц.

Предходно беше објавено дека популарната Северина и било понудено да биде дел од жири на X-Factor, но наводно сумата која што ја побарала таа била неверојатни 200,000 евра, за што продукцијата нормално одбила. Исто така се шпекулира дека продукцијата е во преговори со Нина Бадриќ за да учествува во шоуто.

Продукцијата истовремено е во потрага и за водителка за ова шоу, а за сега е извесно само името на хрватката Антонија Блаче.

ВРВОТ