Шоу бизнис

Кои познати светски личности имаат македонско потекло ??

македонско потекло

Шакира-Најпопуларната латино пејачка Шакира поседува Либано-Македонско потекло, Весли Снајдер-Холандскиот фудбалер поседува македонски гени од своите предци, Стивен Стамкос-

Еден од најдобрите хокеари во професионалната америчка НХЛ лига, поседува исто така македонско потекло, неговите предци се по потекло од Егејска Македонија,Кевин Кузманов-Членот на Тексас Рејнџер и еден од најдобрите професионални бејзбол играчи во Америка е со македонско потекло

Мајк Илич-Еден од најбогатите бизнисмени во Америка и сопственик на Детроит Тајгерс еден од најдобрите бејзбол тимови во Америка, неговите родители Сотир и Султана се по потекло од Македонија Николе Елизабет-Снуки популарна МТВ танчерка и учесник во неколку филмови и ТВ шоуа, таа поседува Чилеанско-Македонско потекло

Мајка Врабел-Еден од најдобрите Амерички рагбисти и моментално тренер на тимот Хјустон Тексас поседува македонско потекло, Вељко Пауновиќ-Еден од најдобрите Српски фудбалери на сите времиња, бивш член на Атлетико Мадрид, е роден во Струмица и поседува македонско потекло, Немања Матиќ-Еден од најдобрите Српски фудбалер, член на лондонски Челси поседува македонско потекло, неговиот брат Урош Матиќ доби понуда и се реши да настапува за Македонската фудбалска репрезентација,

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ