Забава

Одговор кој “тежел” 500.000 долари заврши кобно:Од која националност бил Александар Велики ?!

Пред 8 години Англиската телевизија Челинџ во популарниот квиз во Англија Земи или остави. Прашањето во квизот беше кобно и за двајцата кандидати, кои одговараа на предизвикот, од која националност бил Александар Велики ??

Кандидатите едногласно решија дека тој е Грк, но за нивна несреќа го промашија одговорт…

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ