Еротика

Лиса Ен му става крај на порно актерството

Вчера порно актерката Лиса Ен (42) објави дека повеќе нема да глуми во филмови за возрасни. Ваквата вест таа ја соопшти преку писмо што го објави на својот Facebook профил. Во продолжение неколку факти за актерката која редовно се наоѓаше на врвот на листата најпребарувани порно ѕвезди на интернет.

1. Лиса Ен има учествувано во 445 филмови за возрасни како актерка, а во 12 како режисер.

2. Кариерата ја започнала во 1993 година, но се откажала во 1997 година поради тоа што во тој период се појавила СИДА и стравувала да не се зарази.

3. За време на паузата од порно индустријата неколку години работела како стриптизерка за потоа да се врати во порно индустријата, прво како агент, а потоа повторно како актерка.

4. Најпозната е по улогата во порно пародиите во кои ја глуми политичарката Сара Пејлин.

5. Во 2013-та година, Лиса Ен основа своја продукциска компанија.

6. Се има појавено во спотот на Еминем за песната We Made You.

7. Во 2013-та година New York Post објави дека Лиса Ен е најпопуларната женска порно ѕвезда според податоците на Pornhub.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ