Aвто / Мото

Мотокрос во Прилеп

Како и лани така и оваа година повторно со зголемена доза на адреналин се одржа мотособир но овој пат нешто поинакво од вообичаеното овој пат не само што е ревијален натпревар туку ова е источно европско првенство во Прилеп.

Организатори на настанот и оваа година беа Општина Прилеп и Клуб за екстремни спортови – Skyriders Prilep и имаше околу 140 возачи што го дадоа максимално адреналинот што го имаат во себе, ги покажаа нивните моќи и споспобности при што публиката беше изненандена и фасцинирана од изведбата.

Тимот на Баркод.мк беше на Арената Лагово, наскоро ќе Ви објавиме и слики од настанот како и видео материјал

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ