Мода и убавина

Жолтата боја актуелна ова лето

Недозволиво е срамежливоста на пролетното сонце да ви го замре ентузијазмот за модни експерименти и да ви го згасне копнежот по новитети кои би ги инкорпорирале во стилот на облекување. А, актуелната модна сезона навистина има со што да нè израдува и инспирира.

Ова лето ќе ни ги разбуди оптимизмот и желбата за забава, ќе ни ги рашири насмевките и ќе нè инспирира позачестено да експериментираме со облеката. Заборавете на многубојните модни комбинации, на црната и темните нијанси на сивата, кафеавата и зелената боја. Заборавете на стравот од нестандардно комбинирање на бои и успешно прилагодете се на новите трендови. Жолтата боја се смета за основна боја, па секоја комбинација проследена со жолта боја би изгледала фантастично.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ