Љубов и секс

Зошто ?

И повторно..повторно се врти истата празнина..Повторно се отворија истите рани за кои со години се трудев да ги излечам.Повторно ми ги собра скршените парчина од срцето за уште повеќе да ги изрониш..

Зошто ајде кажи зошто?Зарем не тие мака и барем малку жал за ова девојче што и животот би го дала за само еден твој поглед,зарем сеуште не се ззасити од мојата болка?Ти се ми зема ништо не ми остави сега сум оставена сама како исушен есенски лист кој со цела сила се обидува да не се откине од гранката.А знам повторно ќе се вратиш тогаш кога ќе почуствуваш дека почнуваш да стануваш заборавен.Таквите како тебе секогаш се враќаат затоа што се кукавици.Немој да поислиш кога ќе се вратиш ќе ја најдеш истата личност што си ја оставил.Љубовта боли но секогаш преболува а тогаш се врти животот,се се враќа се се плаќа..Болката што ја чуствувам денес утре станува моето најсилно оружје.Нема ништо поладно од погледот на разочарана жена кон мажот што ја разочарал.Запомини го ова ти љубов..

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ