Љубов и секс

Биди и ти најзаводливата дама оваа еcен…

Есента е годишно време во кое почнуваат да пожолтуваат лисјата од дрвата,почнуваат и романтините есенски дождови заедно со тивкото северно ветре .

Па поради тоа ваште светли маички ,куси фармерчиња и фустанчиња ги заменуваме со топли џемпери во неутрални нијанси. Но покрај тоа што ја менувате облеката треба да ги сменете и кармините кои ќе ги носите оваа убава есен. Доколку сакате да експериментирате и не се плашите од храбри избори, ви предлагаме да го направите тоа со мала промена на карминот. Наместо усните да ви бидат обични и голи, нанесете темно виолетов кармин или пак кафеава нијанса, баш како сувите есенски лисја, нанесете и портокалов кој би личел на сега достапните овошки на пример како портокал,нанесете и циклама розов кармин тој би помогнал во истакнување на вашето убаво лице.Биди дефинитивно најзаводливата дама оваа есен..

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ