Забава

Жените на оваа возраст најмногу сакаат анален секс

Аналниот секс кај многу жени е табу тема и покрај тоа што е сон на секој маж. Иако, се уште аналниот секс непријатно искуство едно ново истражување открива мошне интересни податоци.

10 463 хетеросексуални Американки, на возраст од 15 до 44 години биле дел од ова истражување со кое е откриено дека 36,3% барем еднаш во животот пробале анален секс, а 13,2% од нив тоа го направиле оваа тековна година. Без разлика на националната и верска припадност, најмногу сакаат да експериментираат девојките во дваесетите години. Фактор кој влијае во ваквата одлука, се стапувањето во брак како сигурност или живеењето со партнерот.

Од друга страна, фактори кои исто така влијаат во донесувањето на одлука за практикување на аналниот секс се избегнување на непланирана бременост, сексуално преносливи болести и губењето на невиноста.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ