Свет

ЗЕМЈОТРЕС СО ЈАЧИНА ОД 7.4 ПО РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ЈАМАЈКА! (ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕС СО ЈАЧИНА ОД 7.4

Земјотрес со јачина од 7.4 степени ја погоди областа помеѓу Куба и Јамајка на Карибите, соопшти Евро-медитеранскиот институт.

Силен земјотрес беше почувствуван околу 21:10 часот по локално време.Засега нема информации за жртви и штети.

По земјотресот, издадено е предупредување за цунами за Куба, Јамајка и Кајманските острови.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 122 километри северно од градот Лусија на Јамајка, на длабочина од 10 километри.

 

To Top