Свет

ЗЕМЈОТРЕС СО ЈАЧИНА ОД 7.4 ПО РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ЈАМАЈКА! (ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕС СО ЈАЧИНА ОД 7.4

Земјотрес со јачина од 7.4 степени ја погоди областа помеѓу Куба и Јамајка на Карибите, соопшти Евро-медитеранскиот институт.

Силен земјотрес беше почувствуван околу 21:10 часот по локално време.Засега нема информации за жртви и штети.

По земјотресот, издадено е предупредување за цунами за Куба, Јамајка и Кајманските острови.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 122 километри северно од градот Лусија на Јамајка, на длабочина од 10 километри.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ