Свет

Нова драма во Брисел: Полицијата блокира улица во центарот на градот и упадна во хотел

Полицијата во Брисел вечерва блокира една од улиците во центарот на градот, а граѓаните кои што се нашле во тој момент надвор биле замолени да се вратат дома и да не излегуваат дури не им биде кажано.

Полицијата направила блокада околу улицата ‘Rue du Midi’. Еден сведок кој во тој момент се наоѓал во ресторанот во близина кога полицијата влегла, кажал дека им рекле да го завршат оброкот и дека ќе им биде даден знак кога да ја напуштат просторијата.

Исто така на станарите од околните згради им било наредено да ги затворат прозорците и да не излегуваат од дома. Вооружени војници се наоѓаат пред хотелот ‘Radison Blu’ кој е затворен

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ