All for Joomla All for Webmasters
Свет

Девојка од Гостивар можеби е меѓу настраданите во Минхен (ФОТО)

Како што пренесува КУРИР.МККосовските медиуми објавуваат дека девојка од Гостивар со име Армела можеби е меѓу настраданите во терористичкиот напад во Минхен.

-Мојата ќерка беше во продавница во трговскиот центар. Од моментот на нападот, нејзиниот телефон е исклучен. Син ми отиде да ја бара во болница, изјавила мајката на Армела за Газета Експрес, Назмие Сегаши.

За состојбата на девојката се уште не се знае ништо. Германската полиција изјави дека имињата на загинатите нема да се објават додека не бидат информирани нивните семејства.

ВРВОТ