Македонија

Рекордно ниски температури утрово во Македонија

Ведрото време рано утринава беше добар предуслов за ниски температури. Берово повторно беше најстудено во земјава, а постудено и во однос на мерењата на истото место претходните денови. Денешниот минимум беше -21,8°С на мерното место на УХМР во Берово. Од утре се очекува да „попушти“ студот во утринските часови.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ