Македонија

ООУ „Добре Јовановски“-Прилеп ќе блесне со нов сјај

Прилепското основно училиште ОУ „Добре Јовановски“ кое гравитира во населбата Тризла важи за училиште во кое моментално најмногу се вложува и инвестира, но ова училиште важи и за училиште кое го негува мултикултурализмот.

Моментално Во ООУ,,Добре Јовановски” изградено е игралиште со вештачка трева, а во тек е и изградба на спортска сала, преку соработка на Министерството за образование и Агенцијата за млади испорт. Целосно е направена реконструкција на фасадата и внатрешноста на училиштето, нешто што не беше направено изминатите 30 години.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ