Македонија

Гостивар е на нозе: Девојче падна во Вардар бегајќи од кучиња скитници!

кучиња скитници

Девојче во Гостивар, бегајќи од кучиња скитници, паднало во Вардар. Од полицијата потврдиле дека девојчето бегајќи од скитници во близина на болницата, паднала во реката, околу 19.15 вечерва.

Во потрагата се вклучени полицијата, екипи на дирекцијата за заштита и спасување, противпожарната служба…

Освен полицијата и граѓани се вклучија во потрага по девојчето, а од ХЕЏ Маврово побарано е да се намали нивото на водата.

Извор+фото: гостиварпрес

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ