Македонија

Економистите од Прилеп се погрижија за побезбедна и хармонична средина

Во рамките на проектот „Безбедни училишта – хармонична средина“ учениците од СОЕПТУ „Кузман Јосифоски Питу“ од Прилеп објавија дел од нивните активности. Станува збор за видео кое има главна цел е да ја разбуди свеста кај младите во врска со алкохолизмот и насилството.

Проектот започна да се спроведува минатата учебна година со цел да се вклучат учениците, родителите и вработените во активностите за зголемување на безбедноста на учениците во училиштето. Учениците од работниот тим дадоа збор дека тука нема да застанат и дека тука нема да застанат и дека ќе продолжат со со нивните активности во иднина за што побезбедни училишта.

НАПОМЕНА: ВИДЕОТО СОДРЖИ СОДРЖИНИ КОИ МОЖЕ ДА ВЕ ВОЗНЕМИРАТ !!!

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ