Македонија

Апел за помош на Јосе Ќајев

Хуманоста најмногу се покжува со дела а најмалку со зборови.Ајде да бидеме хумани со дела,ајде да започнеме да ја менуваме МАКЕДОНИЈА.

Метеорологот Костадин Павлов ја повикува цела Македонија да му помогне на овој прекрасен човек Јосе. Јосе е 40 годишен татко на 7 годишна ќерка,социјален случај,а згора на тоа се соочува со карцином на цревата кој веќе метастазира и поради тоа му е неопходна интервенција во клиниката УМБАЛ Александровска ЕАД Софија за која се потребни околу 5.000 евра.

Да помогнеме,неговиот живот е во наши раце! Да донираме на сметка 270700000581755 на име Иванчо Ќајев во Халк банка АД Скопје или со донации на девизната сметка на Ivanco Kajev s.Stojakovo Gevgelija MK072770100042830008 Halk Bank AD Skopje SWIFT EXPCMK22.

Денес јас ќе помогнам на овој прекрасен човек ,ќе му помогнам колку што можам.Сторете го тоа и ВИЕ.

За подетални информации може да се обратите кај Костадин Павлов на следниов ЛИНК 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ